KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12734009
*
nr 1273 4009
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Badande kvinnor. Signerad, daterad -25. Olja på pannå, 24x30 cm
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2019
kl 20:33:01
- Konstnär/Designer
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: badande kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
nr 1273 4009
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Badande kvinnor. Signerad, daterad -25. Olja på pannå, 24x30 cm
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: badande kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



